реклама
ЯК ЗВАЖИТИСЯ НА ПЕРШУ САМОСТІЙНУ ПОДОРОЖ ДО ЄВРОПИ
Як зважитися на першу самостійну подорож до Європи
Володимир Косинський
11.09.2020
1207

Зараз сфера туризму переживає важкі часи, але все обов'язково повернеться в норму, потрібно лише трохи потерпіти.

А поки більшість країн Європи закрили кордони, у кожного з нас є час спланувати власну подорож мрії. І не просто "поїздку", а саме Подорож з великої літери, пригоду, яка запам'ятається на все життя. І напрямок тут не грає ролі, хоч Індонезія хоч Польща, важлива відвага зробити перший самостійний крок у невідомий світ.

Для багатьох головним каменем спотикання стає банальна відсутність досвіду. Щоб зважитися зробити те, що ніколи не робив і піти туди, де ніколи не був — потрібно докласти чимало зусиль. Але вони того варті!

 

 

Моя перша подорож мала бути на “Шлях Сантьяго” в Португалію, але все пішло не за планом ... і це назавжди змінило моє життя на краще. Півтора місяці я планував буквально кожен крок, кожен етап і відрізок цього маршруту, але за два тижні до початку відпустки зрозумів, що грошей не вистачає. Відступати наміру не було, тому я плюнув і буквально за пару годин накупив найдешевших квитків на лоукостер по Європі, забронював найдешевші хостели на Booking, зібрав все що міг вмістити в невеликий рюкзак (норми ручної поклажі) і відправився наодинці скитатися Європою на 2 тижні.

Я не знав, що і як потрібно робити, досвіду було рівно нуль і доводилося просто імпровізувати. Не обійшлося і без провалів, наприклад я випадково забронював ліжко в Венеції в кімнаті тільки для дівчат і звичайно ж мене туди не пустили. Довелося якось домовлятися, щоб не вигнали на вулицю і знайшли місце, де можна переночувати. Домовилися і в підсумку я ще знайшов крутих друзів з Іспанії і Нової Зеландії, з якими ми прекрасно погуляли по порожній нічній Венеції (дякуючи дощу)

 

 

Так я облетів літаками, об'їхав автобусами та потягами Краків, Венецію, Париж, Брюгге, Брюссель і Варшаву. Саме тоді я зрозумів кілька важливих речей:

 • Якщо не боятися - можна вирішити практично будь-які проблеми. А “лажі” часто приводять до кращих результатів, ніж коли все йде за планом
 • Подорожувати одному не страшно. Це можливість повністю зануритися в нову культуру і відчути справжню атмосферу нової країни
 • Щоб побачити світ - не обов'язково бути багатим. Достатньо мати мету і терпіння

Після тієї спонтанної пригоди я зрозумів, що підсів на подорожі безповоротно. Тоді у мене не було якогось одного місця, де шукати підказки, що і як робити бюджетному мандрівникові в новому місці, доводилося розбиратися по ходу, питати у людей і шукати по всіх просторах інтернету. Так мені поступово прийшла ідея і мета — скласти якісь підказки для інших таких шукачів пригод. А особливо для тих, у кого не виходить зважитися на перший крок в невідомість.

Гайдбук

З тих пір минуло вже більше двох років. Я спробував зібрати найважливішу інформацію про самостійні бюджетні подорожі в Європу на одному фізичному носію. Так з’явився мій “Гайдбук”.

Там ви знайдете підказки про те, як:

 • шукати і купувати вигідні авіаквитки
 • забронювати житло
 • вмістити всі речі в ручну поклажу
 • діяти в аеропорту
 • підготувати валюту
 • побачити більше за менші гроші
 • подорожувати практично безкоштовно
 • орієнтуватися в новій країні
 • а також найголовніше — куди поїхати, що подивитися і що спробувати

У цьому “Гайдбуці” я зібрав короткий опис самого цікавого в 96-ти містах 16-ти країн Європи, головні фішки 82-х "непопсових" пам'яток, опис 95-ти місцевих традиційних страв і напоїв, які варто спробувати. А ще там є спеціальні "розділи планування", в які ви можете, як в блокнот, записати всю найважливішу інформацію про вашу майбутню подорож. Також там є QR-коди з фотографіями, щоб візуально зрозуміти про що йде мова.

Загалом, я витратив півроку нічної роботи, щоб поділитися з вами своєю вірою в те, що подорожувати насправді не дуже дорого і складно, а найскладніша річ в крутій пригоді — це на неї зважитися.

Презентація мого проєкту "Гайдбук. Самостійна подорож в Європу", дивіться у відео.

Задати питання або придбати гайдбук:
Instagram  |  Facebook  |  Telegram

 

ЗА ТЕМОЮ