реклама
ЯК ДЕРЖАВА ТА ГРОМАДА СЕЛА ГОРА ВТРАТИЛИ МАЙЖЕ 39 ГА ЛІСУ. ЧАСТИНА 2
27.04.2017
397

Мова йде про 3 земельні ділянки, по 9,98 га кожна. [gallery columns="1" size="large" link="file" ids="5758"] З приводу цих земельних ділянок територіальна громада села Гора та Гірська сільська рада звернулися не лише до прокуратури Київської області, а й до голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана з проханням розглянути питання про їх передачу в комунальну власність. Головна мета – повернення їм статусу лісогосподарських земель і, як наслідок, збереження лісу. До відома також направили копії звернення голові Київської обласної ради Ганні Стариковій. Але на момент звернень нам було відомо лише про зміну цільового призначення  цих земель на «для іншої житлової забудови» і не відомо про інші обставини: майже 30 га лісу віддано у довгострокове користування декільком підприємствам з метою його забудови.

Коли, як і за чиєї участі державу та територіальну громаду села Гора позбавили лісового масиву площею майже 30 га вздовж Бориспільського шосе

У 2004 році три новостворені та «непов’язані» між собою приватні підприємства «Гросс», «Беріг» та «Принт» вирішили одночасно замовити у Бориспільської ТОВ «Широта» розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду для будівництва та обслуговування житлових будинків площею 9,98 га на території лісу кожне. У жовтні 2004 року майже одночасно ці підприємства звертаються до Київської обласної державної адміністрації з проханням затвердити розроблені ТОВ «Широта» землеустрої. Сумнозвісний екс-голова КОДА Засуха Анатолій Андрійович, розглянувши заяви приватних підприємств, протягом тижня видав три розпорядження №№ 740, 745, 752 «Про надання в оренду земельної ділянки», якими вилучив землі із постійного користування Бориспільського держлісгоспу, відніс їх до громадської та житлової забудови, затвердив оренду на 49 років та доручив укласти і підписати договори оренди від імені КОДА Бориспільську райдержадміністрацію. До речі, у 2011 році пан Засуха був нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеню. Не зважаючи на те, що розпорядження КОДА датовані 18, 20 та 21 жовтня, представник Бориспільської райдержадміністрації їх виконав миттєво. 21 жовтня 2004 року Пензай Михайло Якович уклав та підписав три договори оренди, а саме: із ПП «Принт» в особі директора Василя Шкляренка, із ПП «Гросс» в особі директора Оксани Кострицької, із ПП «Беріг» в особі директора Ганни Шкляренко. До речі, пан Михайло Пензай продовжує «служити народу України» в Бориспільській райдержадміністрації на посаді начальника управління агропромислового розвитку. [gallery columns="1" size="large" link="file" ids="5759"] А одну із «оборудок» Василя Шкляра, проведену в кінці 2004 року за участі екс-голови Бориспільської райдержадміністрації О. Жука, прокуратурі все-таки вдалося через суд скасувати. У 2013 році за позовом заступника Дніпровського екологічного прокурора суд повернув державі 70 га земель водного фонду на території села Проців. Через 19 місяців власником «не пов’язаних» між собою ПП «Беріг», ПП «Гросс» та ПП «Принт» стає ТОВ «Укрінвестсоціалбуд». І право оренди для забудови майже 30 га лісу на території села Гора фактично перейшло до цієї однієї юридичної особи. [gallery link="file" size="medium" ids="5760,5762,5761"] З 2004 по 2015 роки правоохоронні органи не помічали цієї «оборудки». Лише у 2015 році перший заступник прокурора Київської області звернувся до Господарського суду м. Києва з вимогою визнати недійсними розпорядження екс-губернатора Київської області та відповідні договори оренди, а також зобов’язати приватні підприємства повернути земельні ділянки державі. Свою вимогу він мотивував тим, що Київською облдержадміністрацією було фактично вилучено 29,94 га єдиного масиву земель лісового фонду на користь пов’язаних юридичних осіб, що свідчить про перевищення останньою своїх повноважень.
Нагадаю, що законодавством було передбачено повноваження обласних державних адміністрацій щодо вилучення земельних ділянок лісів державної власності площею до 10 гектарів, які перебували у постійному користуванні та знаходилися в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів.
Суддя Господарського суду м. Києва Смирнова Ю.М. погодилися з доводами прокуратури, визнала їх обґрунтованими і суд задовільнив позов.
Витримка із Рішення суду: «Оспорювані розпорядження №№ 740, 745, 752 якими вилучено земельні ділянки лісогосподарського призначення з постійного користування одного й того самого постійного користувача - Бориспільського держлісгоспу, прийнято в 18, 20 та 21 жовтня 2004 року. Цими розпорядженнями вилучено ліси І категорії загальною площею 29,94 га, що знаходилися в межах суміжних кварталів лісництва та використовувалися для ведення лісового господарства, змінено їх цільове призначення на землі житлової та громадської забудови та передано в оренду на 49 років відповідачам №№2, 3, 4, власником яких з липня місяця 2006 року є ТОВ «Укрінвестсоціалбуд».
Приватні підприємства ж не погодилися з таким рішенням і подали апеляційні скарги. Київській апеляційний суд у складі колегії суддів Яковлєва М.Л., Ільєнюк Т.В. та Куксова В.В. відкинув доводи прокуратури та скасував рішення першої інстанції.
Витримка із Постанови суду: «КОДА було прийнято три різні розпорядження про передачу трьом різним підприємствам земельних ділянок по 9,98 га, тому не вбачається підстав для визнання недійсними розпоряджень КОДА».
Своєю чергою, Вищий господарський суд підтримав висновки апеляційної інстанції та залишив без задоволення касаційну скаргу першого заступника прокурора Київської області. В сухому залишку ми маємо не скасовані судом договори оренди, розуміння «схеми» і того, хто цими землями володіє та користується – ТОВ «Укрінвестсоціалбуд».   Керівником та одним із власників вказаної юридичної особи згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є Олексенко Руслан Анатолійович. [gallery columns="1" size="medium" link="file" ids="5763"] Вказану особу ЗМІ тісно пов’язують з Віталієм та Володимиром Кличко, називаючи його «топ-менеджером бізнесу Кличко» – cripo.infoforbes.net.ua, kyiv.osp-ua.info. І цілком очевидно, що відповідальність за подальшу долю майже 30 га лісового масиву вони поділятимуть разом. А поки ми чекаємо цілком вже передбачуваної відповіді Київської обласної державної адміністрації, якою нас повідомлять про наявність права оренди цих земель, спробуємо отримати копії самих договорів оренди та проаналізувати їх на предмет подальших дій.

ДО ТЕМИ:

Як держава та громада села Гора втратили майже 39 га лісу. Частина 1
ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ