5 ПОРАД ЯК ОБРАТИ ПРАВИЛЬНО СПОРТИВНЕ ВЗУТТЯ
Роман Шимко
23.07.2018
223

Кросівки купити - не поле перейти. Саме тому при виборі спортивного взуття треба бути дуже уважним і відноситись до цього із максимальною уважністю. Сьогодні ми поговоримо про правила вибору спортивного взуття.

Для чого потрібне взуття?

Обираючи у магазині пару новеньких кросівок, перш за все вам необхідомо поміркувати, для яких цілей воно вам потрібно. Тут може бути декілька варіантів:
  • Біг;
  • Ходьба;
  • Аеробіка та шейпінг;
  • Звичайні фізичні вправи;
  • Гра в тенніс.

5 порад для вибору взуття

Ну, а тепер перейдемо до правил вірного вибору спортивного взуття. Перше, на що необхідно звернути увагу - це зовнішній вигляд обраного вами взуття. При візуальному огляді ви не повинні бачити залишків клею, подряпин та інших неприємних дрібниць.

Матеріал

Матеріал також важлива складова при виборі нових кросівок, бо спортивне взуття повинно підтримувати ідеальний обмін повітря та не повинне заважати нормальному потовиділенню. Також слід додати, що не слід зловживати взуттям із гумовими вставками у середині, бо вони можуть спричинити появу мозолей та потертостей.

Устілка

Перш за все вона повинна бути зйомною ( не приклеїною до підошви), для того, щоб її можна було витягти та висушити при необхідності. Ознакою якісного спортивного взуття перш за все є потовщення у середині устілки. Саме це потовщення є дуже доброю профілактикою утворення плоских ніг.

Підошва

Підошва - ціла конструкція, яку можна назвати свого роду многоповерховим бутербродом. Кожен із поверхів (іноді вони навіть відрізняються за кольором) виконує свою, особливу задачу. Деякі виробники намагаються зробити підошву легшою, виготовляючи її у вигляді решітки. Але на практиці вони не завжди виявляються якісними, бо така підошва дуже бистро руйнується.

Гнучкість

Демонструючи якість товару продавці часто починають гнути взуття у всі сторони, але це зовсім невірно. Але у якісних кросівок вони повинна гнутися лише в одному місці. Для того, щоб знайти його вам потрібно встати навшпиньки, якщо підошва начебто ломається посередині, то це підробка або неякісне взуття. В такому взутті довго не проходиш - або отримаєшь травму ноги, або ще щось погірше.

Шнурки

Також слід звернути увагу на шнурки. У зашнурованному вигляді взуття не повинне здавлювати ногу, це заважає здоровому кровообігу. Круглими шнурками кросівки зав'язувати легше та швидше, аніж їх плоскими аналогами, але ж самостійно разв'язатися вони можуть набагато простіше, це для них справа кількох хвилин. Вже декілька років доволі популярні кросівки із так званими липучками або проволочними конструкціями замість звичайних шнурків. Такі новомодні вигадки підходять далеко не всім, бо для взуття, в якому плануються регулярні заняття спортом - це зовсім не те, що хотілось би. У систему шнуровання, навідміну від липучок, входить пластик, що дає можливість регулювати ступінь зашнуровування. Взуття добре сидить на нозі, а стопи не відчувають дискомфорту. Ну і головне, що зазвичай потрібно людям, які захоплюються прогулками - це можливість взуття утримувати вологу. Уникнути промокання допоможе шнуровка та особливим способом вшитий язичок.
ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ