реклама
ДЕНЬ ТЕТЯНИ ТА ДЕНЬ СТУДЕНТА: ЩО ПОЄДНУЄ СВЯТУ МУЧЕНИЦЮ ТРЕТЬОГО СТОЛІТТЯ ТА СУЧАСНУ МОЛОДЬ?
25.01.2017
136

Серед величних свят початку календарного року студентська молодь особливо шанує 25 січня. У православній традиції – це День Святої мучениці Тетяни. В народі ж він більше відомий як День студента. Що поєднує святу мученицю третього століття та сучасну молодь?

225 рік. Римська Імперія.

Страчено доньку римського проконсула. Вона таємно прийняла християнство і категорично відмовилася повертатися до язичництва. За переказами юну римську християнку Тетяну піддавали страшним тортурам, але на її тілі не залишалося жодних слідів. Врешті 25 січня перелякані гонителі засудили дівчину до страти мечем.

1755 рік. Російська імперія.

Генерал-ад’ютант Шувалов зробив своїй матері Тетяні незвичайний подарунок на іменини. Він подав на підпис імператриці Єлизаветі Петрівні наказ про заснування у Москві першого у Росії університету. Трапилося це саме 25 січня в День Святої мучениці Тетяни. Через 36 років в одній з будівель університету відкрито Церкву цієї святої. Саму ж Тетяну оголошено покровителькою студентства. Тогочасна молодь особливо любила цей день ще й за те, що з нього розпочиналися зимові канікули.

1999 рік. Україна.

Указом президента Леоніда Кучми встановлено День студента, який відзначається щорічно 17 листопада. І, хоча офіційно 25 січня не вважається святом студентства, сучасна молодь залюбки святкує обидві дати.
ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ