реклама
БІЛЯ БУДІВЛІ МІСЬКОЇ РАДИ У БОРИСПОЛІ ЗАМАЙОРІВ ЧЕРВОНО-ЧОРНИЙ СТЯГ. ФОТО
29.03.2018
281

На виконання рішення Бориспільської міської ради «Про використання червоно-чорного прапора на території міста Борисполя» біля будівлі виконавчого комітету піднято червоно-чорний стяг. Червоно-чорний прапор історично для України є прапором національно-визвольної боротьби за незалежність.

ЧЕРВОНО-ЧОРНИЙ ПРАПОР

Червоний та чорний кольори здавна були притаманні українцям. Запорізьке козацтво мало сотенні, курінні та загальний прапори. На картині «Запорожці пишуть листа…» Ілля Рєпін, якого консультував відомий дослідник українського козацтва Дмитро Яворницький, зобразив два прапори – жовто-синій та червоно-чорний.

Певного ідеологічного значення ці кольори набули завдяки Українським Січовим Стрільцям під час Першої світової війни, адже стрільці вишивали свій одяг у цій кольоровій гамі. Пізніше червоно-чорний прапор став популярним у «Пласті», коли польська влада в Галичині забороняла використання українцями національного синьо-жовтого стягу.

У 1920-1930-х роках Організація Українських Націоналістів (ОУН) та її попередниця Українська Військова Організація (УВО) використовували в діяльності національний синьо-жовтий прапор. Лише з 1941 року ОУНівці запровадили червоно-чорний організаційний прапор та емблему. З того часу поряд із національним українські борці за незалежність активно використовувала червоно-чорний прапор.

Прапор складається з двох кольорів – червоного та чорного. Чорний колір символізує українську землю, а червоний – кров борців за свободу та незалежність України.

[gallery size="medium" link="file" ids="13709,13711,13713,13710,13712"]

Джерело: Бориспільська міська рада

ЗА ТЕМОЮ