реклама
АКТИВІСТИ БОРИСПІЛЬЩИНИ ВЕДУТЬ БОРОТЬБУ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВОГО ФОНДУ В СЕЛІ ГОРА
24.03.2017
162

Багаторічний на державному рівні «комерційний» принцип призначення голів райдержадміністрацій залишив нам у спадок «спустошення» земельного фонду України. І це не дивно, адже кандидати у керівники місцевих органів виконавчої влади, перш ніж «вирішувати» питання призначення, прораховували його фінансові перспективи: «скільки витрачу – в який термін поверну – скільки зароблю». Саме звідси величезна кількість сумнівних та незаконних рішень, що стосуються відчуження державної власності, які продуковані необхідністю «повернути та заробити». Відкритий доступ до відомостей Публічної кадастрової карти України дав можливість громадянам, територіальним громадам особисто переконатися в цьому в контексті земельного фонду. Лісові фонди, водні фонди, природно-заповідні фонди – жодні законодавчі заборони та обмеження не зупиняють їх.

Нещодавно громада села Гора дізналася про вилучення із лісового фонду на території сільської ради близько 8 га земель

Громадою села Гора виявлено спадок від одного із таких чиновників у вигляді вилучення із лісового фонду на території сільської ради близько 8 га земель лісогосподарського призначення та зміни її цільового призначення на таке, що дозволяє будівництво. Поруч із елітним «Зеленим маєтком», який в середині 2000-х «виріс» на землях також колишнього лісового фонду. [gallery columns="1" link="file" size="medium" ids="4614"] Вилучили з постійного користування Державного підприємства «Бориспільський лісгосп», із власності Держави та передали громадянам у власність. Оскільки реагування на подібні «сюрпризи» відноситься до компетенції органів прокуратури і прокуратура Київської області, на мій подив, останнім часом виконує покладену на неї функцію (як приклад – один із успішних заявлених цивільних позовів в інтересах Держави), громадою села Гора до останньої було направлено колективне звернення (близько 350 підписів мешканців села) з проханням перевірити законність вилучення цих 8 га та вжити заходів реагування щодо їх повернення у державну власність. Звернення громади села Гора до прокурора Київської області 21 березня своїм рішенням підтримала й Гірська сільська рада. Подальші кроки громади залежатимуть від наданої прокуратурою відповіді.

Проте це не єдиний «сюрприз», який очікував на громаду села Гора у відомостях Публічної кадастрової карти на теренах лісу

Стало відомо, що майже 30 га земель лісового фонду підготували до вилучення із державної власності та майбутньої забудови: змінили їх цільове призначення із лісогосподарського на «для іншої житлової забудови». А можливо вже й вилучили, достовірно поки не відомо. [gallery columns="1" size="medium" link="file" ids="4613"] Громада села Гора та Гірська сільська рада й у цьому питанні проявили одностайну позицію: перші направили колективне звернення до губернатора Київської обласної державної адміністрації (близько 400 підписів мешканців села) з проханням передати вказані землі із державної в комунальну власність та проінформували про дану ініціативу Київську обласну раду (текст звернення), другі – 21 березня своїм рішенням підтримали зазначене звернення територіальної громади. Головна мета цієї ініціативи полягає у поверненні попереднього цільового використання цих 30 га, у збереженні лісового фонду України. А яким чином цього буде досягнуто – шляхом передачі у комунальну власність чи самостійної зміни на попереднє цільове призначення – питання другорядне. Подальший розвиток подій також залежатиме від відповідей Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, від встановлення достовірної інформації щодо ще належності цих 30 га до державної власності, проте цього разу громада не буде мовчки спостерігати за рішеннями чиновників та активно діятиме у питанні збереження лісу. Сподіваюсь всі це розуміють.
ЗА ТЕМОЮ