Діалог – шлях до порозуміння: бориспільці познайомились з єврейською культурою

Аби подолати негативні стереотипи у міжнаціональних відносинах потрібно чи то мало, чи то багато, але познайомитися та й поговорити. Ось у Борисполі і відбувся такий діалог у дії. Називався він «Культурний обмін, як шлях до порозуміння». Програма була розписана від самісінького ранку до вечора.

Розпочали ж так званий діалог з відвідування скверу, що на вулиці Старокиївська. Свого часу саме тут було єврейське кладовище. Про це свідчить незвична знахідка – мацева, тобто нагробна плита.

Тепер на цьому місці створили сквер. Проект розробила ГО «Зодчий», профінансувала міська рада. Наразі планується вдосконалення скверу.

Наступний пункт програми розпочався в актовій залі міської ради. Тут говорили і про історію скверу, і загалом про історію євреїв у Борисполі.

Відповідно до перепису населення, який відбувся ще у 2001-му, на території України проживає близько 130 національностей. Серед них і євреї, про яких особливим чином йде мова у рамках діалогу.

Єврейська національна меншина за своєю чисельність у Борисполі посідає 5 місце. Тож хто вони бориспільські євреї та яким чином формувалася їхня спільнота?

Детальніше дивіться у програмі «Тема тижня».


Підписуйся на новини Борисполя! 


Коментарі

Зареєструйтеся 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *