Історія придбання Міністерством оборони квартир у Борисполі. Продовження історії

Продовження історії щодо продажу Міністерству оборони України квартир для військовослужбовців у м. Бориспіль, Київської області.

Отримав першу офіційну відповідь на мої звернення, наразі від Служби правопорядку Збройних сил України.

 

Висновки Служби із моїми коментарями

1. Остаточна вартість 1 кв.м. житла для МОУ – 14 350 грн. ПДВ в даному випадку не нараховується.

– Без заперечень.

2. З приводу можливої змови учасників під час проведення конкурсу, що є підставою для відміни конкурсу, інформація та матеріали направлені до Антимонопольного комітету України для перевірки.

– Підтримую такі дії. Буду очікувати на результати перевірки.

3. У зв’язку із неякісно виконаними опоряджувальними роботами в придбаних квартирах інформація та матеріали щодо можливих правопорушень посадових осіб Головного КЕУ направлено до Головної військової прокуратури ГПУ.

– Тут варто окремо зазначити не лише про якість житла від Забудовника, а й про те, що договори купівлі-продажу/акти прийому-передачі квартир між Забудовниками та МОУ було підписано раніше, аніж закінчено саме виконання опоряджувальних робіт. Без зауважень та претензій. Тобто, певні службові особи позбавили МОУ можливості стягнути штрафні санкції у вигляді 0,1% за кожен день прострочення від загальної вартості житла. А це чималі кошти…

4. Згідно листів ПАТ «Київобленерго» від 23.11.2016 проблем із енергопостачанням житлових будинків по вул. Нова, 31Б та Головатого, 76А жодних не має, потужності вистачає для споживання мешканцями.

– А ось згідно відповіді Бориспільського РП ПАТ «Київобленерго» від 24.02.2017 на мій запит проблеми із енергопостачанням все-таки існують. Також варто поцікавитися досвідом мешканців наскільки ж цих “потужностей вистачало” (навіть враховуючи заселеність будинку по вул. Нова, 31Б % на 25-35) і як часто світло вимикалося внаслідок навантаження на тимчасову лінію. В цій частині відповідь мене абсолютно не влаштовує, адже придбання за бюджетні кошти на вторинному ринку вже готового житла не повинно мати додаткові ризики у вигляді, наприклад, подальшого виконання Забудовником технічних умов щодо енергопостачання (через 2 роки після введення будинку в експлуатацію!). Такі ризики мають законне місце бути лише при придбанні житла на умовах пайової участі, тобто на стадії будівництва.

Проте є ще один позитивний момент. Увага до цієї історії мотивувала Забудовником все-таки вирішити проблему енергопостачання і наразі цей процес в активній стадії, а власники квартир нарешті позбудуться останнього головного болю, пов’язаного із Забудовником.

Цікавий кейс.


Підписуйся на новини Борисполя! 


Автор публікації

Олег Якимчук

Блогер
[adziner id='9']

Коментарі

Зареєструйтеся 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *