iGov у Борисполі. Переведення адмінпослуг в електронну форму

Напевно, ніхто не піддасть сумніву наступні декілька тверджень:

 1. В Україні протягом останніх років відбувається стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій;
 2. Органи державної влади та місцевого самоврядування повинні бути орієнтовані на задоволення інтересів та потреб громадян.

І, в контексті цих тверджень, однією із потреб громадян є якість адміністративних послуг, їх доступність та прозорість. А електронне урядування – це саме той інструмент, який сприятиме задоволенню цієї потреби.

У 2010 році питання електронного урядування постало на загальнодержавному рівні: тоді Кабінет Міністрів України схвалив «Концепцію розвитку електронного урядування в Україні». А майже через два роки Верховна Рада України законодавчо врегулювала питання надання адміністративних послуг.

Але оскільки владним структурам протягом довгого часу з різних причин не вдалося впровадити в життя прийняту концепцію, це дало поштовх волонтерським ініціативам.

Однією із таких ініціатив є проект iGov.

Це волонтерський проект, який має на меті допомогти органам державної влади та місцевого самоврядування перевести надання адміністративних послуг в електронну форму. Серед таких послуг, наприклад:

 • оформлення субсидії, паспорту, автомобіля;
 • реєстрація місця проживання;
 • одержання довідок про доходи, несудимість;
 • і багато іншого.

Детальніше про вже реалізовані послуги – на сайті. Впровадження електронної форми надання послуг дозволить зменшити час оформлення послуг і збільшить зручність їх надання як для клієнтів, так і для службовців, а також запобігати чергам в державних установах.  В його створенні беруть участь сотні і тисячі волонтерів по всій країні. А головне, цей проект не вимагає жодних витрат від держави та органів місцевого самоврядування (IT-розробники працюють на проект безкоштовно, сервери надаються також безкоштовно), він вимагає лише організаційної підтримки та бажання його впровадження. Багато громадян по всій країні відкликнулися на заклик стати волонтером iGov (путівник волонтера) та допомагають місцевій владі впроваджувати ініціативу. У Київській області це міста:

 • Вишгород
 • Біла Церква
 • Буча
 • Бровари
 • Вишневе
 • Боярка
 • смт. Макарів.

Можливо, настав час і місту Бориспіль звернути увагу на цей проект.

У соціальній мережі Facebook існує група волонтерів iGov міста Бориспіль. На минулому тижні відбулася перша зустріч бажаючих долучитися до впровадження iGov. На ній обговорили  організаційні питання та поетапні кроки, направлені на впровадження електронного урядування в місті. Розпочати цей шлях вирішили із Бориспільської міської ради, а саме послуг Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

І вже 15 лютого 2017 року на засідання постійної комісії Бориспільської міської ради з питань транспорту, торгівлі та побутового обслуговування прийнято одностайне рішення рекомендувати включити до порядку денного найближчої сесії Бориспільської міської ради питання щодо впровадження електронного урядування у місті Бориспіль, яким пропонується доручити виконавчому комітету укласти Меморандум про співпрацю із Громадською організацією «Айгов», визначити перелік послуг ЦНАПу, які можна підключити до державного порталу iGov.org.ua та разом з волонтерами впровадити вказане підключення.

Чи буде врахована Бориспільською міською радою рекомендація постійної комісії, покаже час. Але мені здається, що в цій ініціативі громада міста та місцева влада зобов’язані бути щирими однодумцями.

Долучайтеся!


Підписуйся на новини Борисполя! 


Автор публікації

Олег Якимчук

Блогер
[adziner id='9']

Коментарі

Зареєструйтеся 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *